آشنایی با گریتینگ

بیشترین استفاده گریتینگ در صنایع پتروشیمی، غذایی، تأسیسات، کشتی سازی و به طور کلی اکثر صنایع مربوط به طراحی و ساخت سازه‌های فلزی و غیرفلزی می باشد.
قیمت روز گریتینگ
آگوست 15, 2018
انواع گریل استخر
آگوست 19, 2018

آشنایی با گریتینگ

آشنایی با گریتینگ

گریتینگ همان شبکه‌های فلزی می‌باشد که در انواع تسمه در تسمه، تسمه در نیم تسمه و تسمه در میلگرد ساخته می‌شود

شبکه یا چهارچوب آهنی معنا دارد. عموماً در ایران به شبکه فلزی (گالوانیزه، چدن یا استیل) گفته می‌شود که می‌تواند به عنوان پوشش راه آب استفاده گردد.

موارد استفاده گریتینگ

گریتینگ معمولاً برای کفپوش-در راه پله‌های اضطراری-در کارخانه هاو در مخازن پتروشیمی، پالایشگاه استفاده بسیار کاربردی دارد.

ساخت گریتینگ در عرشه

گریتینگ همچنین می‌تواند پانل‌های ۱۲۱٫۹ سانتی‌متر یا ۶۱ سانتی‌متر ویا ۲۴۳٫۸ سانتی‌متر قرار گیرد که اغلب برای عرشه بر روی پل‌ها، پیاده‌روی‌ها و جاده‌ها استفاده می‌شود هم‌چنین دیگر اندازه‌ها هم در دسترس است.

ساخت گریتینگ بعنوان یک فیلتر

گرینیگ می‌تواند بعنوان یک تهویه هوا و به عنوان فیلتر هم مورد استفاده قرارگیرد و برای جلوگیری از حرکت اجسام بزرگ (ماننده برگها) و اجازه دهد تا ذرات کوچک (مانند آب و هوا) حرکت کند.

جنس ساختار

از لحاظ جنس ساختاری می‌توان به گریتینگ فلزی و غیر فلزی اشاره کرد که فلزی با آلومینیوم، فولاد و… ساخته می‌شود. غیر فلزی هم می‌توان به فایبر گلاس، کامپوزیت و… که مقاومت بالایی دارد اشاره کرد.

از لحاظ ساختاری گریتینگ نیز به چند دسته تقسیم می‌شوند:

  1. تسمه در تسمه
  2. تسمه در نیم تسمه
  3. تسمه در میلگرد (چهارپهلوی تابیده)

 

خرید گریتینگ

جهت خرید گریتینگ به چه نکاتی می بایست توجه داشت؟

قبل از خرید گریتینگ باید دقت شود که قیمت تنها عامل تعیین کننده برای خرید نیست، چرا که قبل از استعلام قیمت از شرکت های مختلف، ابتدا می بایست نوع گریتینگ مناسب برای پروژه تان را تعیین نمایید. به عنوان مثال اگر می خواهید برای یک محیط اسیدی که مواد شیمیایی دائما در کف محوطه مورد نظر جریان دارند و با گریتینگ ها در تماسند، خرید کنید، استفاده از گریتینگ های پلاستیکی یا استیل حتی اگر قیمت بالاتری نسبت به گریتینگ های گالوانیزه داشته باشند، به صرفه تر می باشد. چرا که عمر مفید بیشتری در محیط اسیدی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *