ساخت گریتینگ

قیمت گریتینگ
می 16, 2018
گریتینگ گالوانیزه از انواع گریتینگ
خرید گریتینگ
می 28, 2018

ساخت گریتینگ

گریتینگ

گریتینگ

تولیدکننده گریتینگ به چه نکاتی باید توجه داشته باشد؟

با توجه به نیاز مشتری مراحل ساخت گریتینگ و نقشه های طراحی شده متفاوت می باشد. در ابتدای تولیدگریتینگ،ماده مورد نظر توسط سازنده گریتینگ خریداری می شود. دو نوع تسمه فولادی شاخه ای و یا کویل با توجه به مرحله بعدی انتخاب خواهد شد. در صورت انجام پانچ دستی، تسمه شاخه ای ماشین کاری شده در اندازه های مورد نیاز برشکاری شده و سپس پانچ می شود. اما تسمه کویل برای پانچ و برش اتوماتیک استفاده خواهد شد. سپس تولیدکننده گریتینگ آن را مونتاژ کرده و در نهایت جوشکاری، سنگ زنی و تمیزکاری می شود تا عملیات تولید به اتمام برسد.

از گریتینگ در مکانهایی استفاده می شود که نیاز به نور و تردد اکسیژن برای طبقات زیرین ضروری می باشد. همچنین به علت سبکی وزن و مقاومت بالای آن دارای صرفه‌ی اقتصادی بالایی می باشد.

روش های ساخت گریتینگ

گریتینگ ها را می توان به روش های مختلفی تولید کرد:

۱ساخت گریتینگ به روش سنتی :

می توان گریتینگ را با استفاده از پروفیل های فلزی قوطی یا نبشی ، همچنین از جوش دادن میلگرد ها به یکدیگر در محل پروژه به صورت دستی ساخت. معایب این روش عبارتند از:

– تحمیل زمان و هزینه به پروژه

– زنگ زدگی پروفیل های فلزی بعد از یک مدت کوتاه

– جدا شدن محل جوش ها در اثر عبور و مرور

– مقاومت وزنی و شیمیایی بسیار پایین

– تولید صدا هنگام عبور اتومبیل از روی گریتینگ

– آسیب دیدن کف سازی اطراف در اثر ضربه زدن گریتینگ به دیواره های سنگی یا بتنی

 

۲ – ساخت گریتینگ گالوانیزه یا کامپوزیتی در کارگاه های گریتینگ سازی :

گاهی ما به یک گریتینگ با ابعاد مشخص و از پیش تعیین شده به عنوان مثال برای پوشاندن دهانه ی یک کانال آب نیاز داریم، در این حالت می توانیم گریتینگ های گالوانیزه و یا کامپوزیتی را به کارخانه سفارش داده و با ابعاد و مشخصات مد نظرمان تحویل بگیریم. از این روش هنگامی استفاده می شود که ابعاد مورد نیاز ما ، به صورت پیش ساخته موجود نباشد.

 همانطور که می دانید،در ساخت گریتینگ با استفاده از تسمه های ماشینکاری شده از جنس St37 صورت می گیرد. بدین ترتیب که پس از برشکاری و پانچ گریتینگ به اندازه و فواصل مورد نیاز، آن را مونتاژ و جوشکاری کرده و در نهایت گریتینگ تمیزکاری و سنگ زنی خواهد شد.

ساخت گریتینگ

۳ – استفاده از گریتینگ های پیش ساخته :

اگر به دنبال گریتینگ برای کانال های هدایت اب می گردید بهترین گزینه، استفاده از کانال های پیش ساخته ی آب است. این کانال ها با تنوع بسیار در ابعاد، مقاومت، شکل ظاهری و … در ماژول های ۵۰ سانتیمتری، یک متری و سه متری موجود است و انواع گریتینگ فلری  روی آنها سوار می شود. مزایای کانال های پیش ساخته عبارتند از:

– وزن سبک

قیمت گریتینگ بهینه است

– مقاومت وزنی و شیمایی بالا

– آب بندی آسان

– عدم نیاز به شیب بندی های پیچیده

– تنوع ظاهری و زیبایی گریتینگ ها

– کاهش سایز مورد نیاز به دلیل قابلیت هیدرولیکی بالا

 

 

برای دانستن اطلاعات بیشتر فیلم زیر را مشاهده کنید

 

 

 

جهت اخذ نمایندگی میتوانید با ما تماس بگیرید
0863355358509186282943 احدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *