گریتینگ

گریتینگ مضرس
گریتینگ تسمه در میلگرد
می 8, 2018

گریتینگ

این شبکه‌های فلزی را میتوان نسبت به میزان بار وارده به آنها، سبک و سنگین ساخت تا در مقابل نیروهای وارده مقاومت صفحات مشبک متناسب با نیاز طراحی شود. هچنین این صفحات مشبک پس از پوشش‌دهی توسط گالوانیزه گرم، در مقابل خوردگی مقاوم شده و عمر آن افزایش می‌یابد که در صنعت به آن گریتینگ گالوانیزه میگویند.

 

 معمولا برای پوشش سازه‌های فلزی سبک و سنگین، پلت فرم ها و یا کانال، از صفحات مشبک استفاده می کنند تا علاوه بر کاهش وزن کلی مجموعه، از استحکام بسیار بالایی برخوردار باشند که به این صفحات گریتینگ گفته می شود.

گریتینگ

صفحات مشبک  را از نطر مشخصات فنی در سه نوع تسمه در تسمه، تسمه در نیم‌تسمه و تسمه در میلگرد یا چهارپهلوی تابیده (صفحات مشبک میلگردی) طراحی و تولید کرده و با استفاده از تغییر ضخامت و ارتفاع تسمه‌ها و نیز مشبندی آن میزان وزن صفحات مشبک و مقاومت آن را محاسبه کرده و بهترین حالت ساخت انتخاب میشود.

 معمولا برای پوشش سازه‌های فلزی سبک و سنگین، پلت فرم ها و یا کانال، از صفحات مشبک استفاده می کنند تا علاوه بر کاهش وزن کلی مجموعه، از استحکام بسیار بالایی برخوردار باشند که به این صفحات گریتینگ گفته می شود.

صفحه مشبک فلزی

کاربرد این صفحات مشبک  در صنعت درکجاست؟

بیشتر برای سازه های فلزی، مخازن نفت و پتروشیمی، سکوهای نفتی، کشتی سازی، پاگردها و پله ها، صنایع غذایی و… می باشد. همچنین برخی از موارد استفاده صفحات  در شهرسازی را می توان ساخت راه پله های فرار، پاگردها، محافظ پنجره های ساختمان، جدول بندی خیابان ها و معابر، پل های خیابانها و کوچه ها و… نام برد.

همچنین این  صفحات مشبک از لحاظ جنس و نحوه تولید به انواع فولادی دست ساز (گریتینگ فلزیگریتینگ گالوانیزه، گریتینگ الکتروفورج با جوش مقاومتی، صفحات مشبک استنلس استیل، صفحات مشبک آلومینیوم و صفحات مشبک فایبرگلاس (صفحات مشبک ساخته شده با مواد کامپوزیت) تقسیم می شود.

اجزای تشکیل دهنده

تسمه باربر

رابط(تسمه،میله یا چها پهلو)

چشمه

همچنین میتوانید برای  اخذ نمایندگی با ما تماس بگیرید:

08633553585

09186282943 احدی

9 دیدگاه ها

  1. […] روش‌های پانچ و برش اتوماتیک نیز به پروسه تولید این گریتینگ اضافه شده است که در بخش مربوط به خود توضیح داده شده […]

  2. […] نیروی انسانی انجام می‌گیرد. علت انجام این امر، تولید گریتینگ با مشخصات فنی مختلف (تسمه در تسمه، نیم‌تسمه و […]

  3. […] گریتینگ تولیده شده از آلیاژهای آلومینیوم به دلیل داشتن خواص منحصر به فردی مانند نسبت استحکام به وزن، جوش پذیری خوب، شکل پذیری عالی و مقاومت به خوردگی نسبتاً خوب، به گونه گسترده در انواع سازه‌ها، صنایع هوایی و دریایی، خطوط انتقال برق، حمل و نقل و… کاربرد دارد. همچنین برای ساخت کف پله آلومینیوم، پاگرد، کانال های هدایت آب و فاضلاب، زیرپایی، کف شورهای صنعتی وخانگی، صنایع گردشگری، شهرسازی، ساخت آب نما و… از این نوع گرتینگ استفاده می کنند. روش ساخت گریتینگ آلومینیوم در صنایع پیشرفته و خارج از کشور به صورت پرسی بوده و از هیچ گونه جوشکاری استفاده نمی شود. اما در ایران برخی شرکت های تولیدکننده گریتینگ، از روش جوشکاری Co2 و سیم جوش مخصوص جوشکاری گریتینگ آلومینیومی استفاده می کنند. […]

  4. […] درز جوش و کیفیت بالاتر گریتینگ از مزایای این نوع بوده، اما در مقابل امکان دوتکه شدن […]

  5. […] برای هرشخصی که بران است تهیه کند لازم و ضروری است.گریتینگ انواع مختلفی از لحاظ ساختار تولید و جنس دارد که به صورت […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *