کاربرد گریتینگ

مشخصات فنی گریتینگ
می 8, 2018
گریتینگ تسمه در چهارپهلوی تابیده
می 8, 2018

کاربرد گریتینگ

گریتینگ درچه جاهایی کاربرد دارد؟

همانطور که می دانیم، بیشترین استفاده گریتینگ در صنایع پتروشیمی، غذایی، تأسیسات، کشتی سازی و به طور کلی اکثر صنایع مربوط به طراحی و ساخت سازه‌های فلزی و غیرفلزی می باشد.

اما امروزه با توجه به پیشرفت پروسه تولید گریتینگ و بوجود آمدن روشهای نوین ساخت گریتینگ گالوانیزه، استفاده از صفحات مشبک فلزی توسعه یافته و شبکه های فولادی کاربرد بیشتری را نسبت به گذشته در زمینه هایی همچون ساختمان سازی و شهرسازی به خود اختصاص داده اند.

گریتینگ تسمه در میلگرد بیشترین کاربرد گریتینگ را در صنعت دارا می ‌باشد که برای تولید آن از تسمه‌های باربر و میلگرد آجدار یا چهارپهلوی تابیده شده به عنوان قطعات رابط استفاده می‌شود

گریتینگ تسمه درمیلگرد

بیشترین کاربرد گریتینگ در شهرسازی مربوط به پوشش کانال های آب رو، فاضلاب شهری و ساخت دریچه های منهول بوده. همچنین در مواردی به عنوان پوشش تاسیسات، دریچه و کانالهای کابل برق و تلفن مراکز عمومی، بانک، پاساژها، مراکز خرید و بازار استفاده شده است. همچنین گریتینگ در مواردی دیگر همچون پل سازی، معابر شهری، آب نما، سیلوها و محل تخلیه گندم، فرودگاه ها، بلوار و باغچه های شهری به عنوان گریتینگ دور درخت و … از سوی شهرداری ها کاربرد خاص خود را دارد.

 گریتینگ دست ساز به گریتینگ فلزی تولیدشده توسط روش‌های سنتی پانچ و برش تسمه به وسیله‌ی نیروی انسانی، قالب مخصوص و دستگاه پرس و نیز جوشکاری گریتینگ با شیوه Co2 را می‌گویند. گریتینگ دست ساز به گریتینگ فلزی تولیدشده توسط روش‌های سنتی پانچ و برش تسمه به وسیله‌ی نیروی انسانی، قالب مخصوص و دستگاه پرس و نیز جوشکاری گریتینگ با شیوه Co2 را می‌گویند.

گریتینگ دست ساز

در این بین در صنعت ساختمان سازی گریتینگ جای خود را پیدا کرده و کاربرد وسیعی دارد. به عنوان مثال جهت ساخت راه پله های ساختمانی، پله فرار، راه پله گردان یا اسپیرال (Spiral)، پاگرد، کف پله فلزی, گریتینگ پله، حفاظ دیوار و پنجره، فاضلاب و کانال آبرو پارکینگ ها، لابی ساختمان ها و هتل، کف شور آشپزخانه ها، سرویس بهداشتی و حمام، نورگیر ساختمان، نما کاری و… با توجه به نظر طراح و متخصص مربوطه از گریتینگ گالوانیزه، گریتینگ استنلس استیل، گریتینگ آلومینیوم و یا گریتینگ فایبرگلاس (کامپوزیتی) استفاده می کنند.

بیشترین استفاده گریتینگ در صنایع پتروشیمی، غذایی، تأسیسات، کشتی سازی و به طور کلی اکثر صنایع مربوط به طراحی و ساخت سازه‌های فلزی و غیرفلزی می باشد.

کاربرد گریتینگ

جهت اخذ نمایندگی میتوانید با ما تماس بگیرید
08633553585 
09186282943 احدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *