گریتینگ

گریتینگ تسمه در میلگرد
می 8, 2018

گریتینگ

این شبکه‌های فلزی را میتوان نسبت به میزان بار وارده به آنها، سبک و سنگین ساخت تا در مقابل نیروهای وارده مقاومت صفحات مشبک متناسب با نیاز طراحی شود. هچنین این صفحات مشبک پس از پوشش‌دهی توسط گالوانیزه گرم، در مقابل خوردگی مقاوم شده و عمر آن افزایش می‌یابد که در صنعت به آن گریتینگ گالوانیزه میگویند.

 

گریتینگ

Grating

صفحات مشبک  را از نطر مشخصات فنی در سه نوع تسمه در تسمه، تسمه در نیم‌تسمه و تسمه در میلگرد یا چهارپهلوی تابیده (صفحات مشبک میلگردی) طراحی و تولید کرده و با استفاده از تغییر ضخامت و ارتفاع تسمه‌ها و نیز مشبندی آن میزان وزن صفحات مشبک و مقاومت آن را محاسبه کرده و بهترین حالت ساخت انتخاب میشود.

گریتینگ

کاربرد گریتینگ در صنعت درکجاست؟

بیشتر برای سازه های فلزی، مخازن نفت و پتروشیمی، سکوهای نفتی، کشتی سازی، پاگردها و پله ها، صنایع غذایی و… می باشد. همچنین برخی از موارد استفاده صفحات  در شهرسازی را می توان ساخت راه پله های فرار، پاگردها، محافظ پنجره های ساختمان، جدول بندی خیابان ها و معابر، پل های خیابانها و کوچه ها و… نام برد.

همچنین صفحات مشبک از لحاظ جنس و نحوه تولید به انواع فولادی دست ساز (گریتینگ فلزیگریتینگ گالوانیزه، گریتینگ الکتروفورج با جوش مقاومتی، صفحات مشبک استنلس استیل، صفحات مشبک آلومینیوم و صفحات مشبک فایبرگلاس (صفحات مشبک ساخته شده با مواد کامپوزیت) تقسیم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *